Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMiędzy nauką a gospodarką

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-03-24 12:04:15
łódzkie, park przemysłowy, inwestycje

W Łódzkiem działa kilka parków przemysłowo-technologicznych.

Technopark

Technopark, czyli Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny posiada 14 ha uzbrojonego terenu, 6 km od centrum Łodzi. Teren jest podzielony na 22 działki inwestycyjne przeznaczone dla firm, które mogą je kupować lub dzierżawić z myślą o prowadzeniu działalności gospodarczej. Wszystkie działki objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, zgodnie z którym obszar ten przeznaczony jest pod usługi i nieuciążliwą produkcję oraz zabudowę hotelową.

W Technoparku działa Inkubator Technologiczny oferujący pomoc doradczą i biurową nowym, innowacyjnym firmom. Mogą one korzystać, po atrakcyjnych cenach, z nowocześnie wyposażonych biur, dostępu do internetu, bezpłatnej pomocy prawnej, marketingowej, opieki w zakresie public relations, pomocy przy poszukiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania, wypełnianiu wniosków o dotację, czy pisaniu biznesplanów. Inkubator dysponuje 68 pokojami biurowymi oraz 4 modułami biurowo-laboratoryjnymi.

Okres inkubacji trwa pięć lat. W tym okresie firma korzysta z preferencyjnych warunków najmu. Od początku istnienia inkubatora swoje siedziby miały tu już 94 firmy z branż – IT, energii odnawialnych, telekomunikacji, farmacji, szkolenia z druku 3D. Według przedstawicieli Technoparku obecnie wynajęte jest 85 proc. powierzchni, a w inkubatorze mieści się 35 firm.

W 2013 r. w Technoparku oddano do użytku kolejne nowe biura, część laboratoryjną, konferencyjną, zaplecze cateringowe oraz centrum badawcze dla biznesu o nazwie BioNanoPark wraz z dwoma nowoczesnymi laboratoriami - Biofizyki Molekularnej i Nanostrukturalnej oraz Biotechnologii Przemysłowej. Laboratoria prowadzą prace badawczo-rozwojowe w zakresie nowych środków generycznych, indywidualnych implantów medycznych, nowych bio-produktów i biotechnologii dla przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, kosmetycznego, spożywczego, energetycznego i ochrony środowiska.

Zespół Obsługi Inwestora w Urzędzie Miasta Łodzi zajmuje się wdrażaniem strategii na bazie projektu "Klaster łódzki jako sieć współpracy w zakresie innowacji w regionie". Do jego zadań należy m.in. pozyskiwanie inwestorów w priorytetowych branżach (BPO, AGD, logistyka, biotechnologia, farmaceutyka oraz centra badawczo rozwojowe), wspomaganie organizacyjne inwestorów w fazie przygotowania projektu oraz opieka w trakcie realizacji inwestycji. Zespół zajmuje się też opracowywaniem i przygotowywaniem ofert inwestycyjnych miasta, ze szczególnym uwzględnieniem branż priorytetowych oraz przygotowaniem indywidualnych prezentacji miasta na potrzeby inwestorów.

 

Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo- Technologiczny
 

Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo- Technologiczny posiada wyodrębniony obszar, wykorzystujący lokalną infrastrukturę i umożliwiający podejmowanie na preferencyjnych warunkach działalności gospodarczej, zwłaszcza przez małych i średnich przedsiębiorców. Park posiada w swojej ofercie tereny inwestycyjne i wynajmuje powierzchnię biurową w ramach Inkubatora Technologicznego oraz świadczy usługi nasiarczania azotowego i gazowego, nanoszenia warstw ochronnych na implanty medyczne.

Park oferuje przedsiębiorcom możliwość nabycia lub dzierżawy wolnych obszarów lub obiektów, korzystania z infrastruktury oraz profesjonalnych usług pomocniczych, transferu technologii, jak również pomoc pozyskiwaniu środków finansowych, w tym z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Udziałowcami Parku są m.in. powiat i miasto Bełchatów, Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów, PGE Kopalnia Węgla Brunatnego i Elektrownia Bełchatów oraz Politechnika Łódzka.
 

Kutnowski Park Agro-Przemysłowy
 

Kutnowski Park Agro-Przemysłowy jest położony w sąsiedztwie drogi międzynarodowej E30 oraz magistrali kolejowej E20. W odległości ok. 1,5 km przebiega autostrada A1. Na terenie Parku są zlokalizowane punkty zasilania energetycznego, stacja uzdatniania wody, ciepłownia miejska oraz grupowa oczyszczalnia ścieków. Aktualnie trwa budowa Terminalu Kontenerowego przy magistrali kolejowej E20.

W Parku funkcjonuje kutnowska podstrefa ŁSSE, gdzie na inwestorów czekają tereny o powierzchni ok. 30 ha z pełnym uzbrojeniem. Rozpoczęcie działalności gospodarczej na terenach włączonych do strefy daje inwestorowi możliwość skorzystania z wielu ulg i zwolnień, a także pomoc Urzędu Pracy w rekrutacji i szkoleniu nowo zatrudnianych pracowników i zwolnieniu przez lokalne władze samorządowe z podatku od nieruchomości.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż maszyn

Sprzedaż urządzeń spawalniczych Sprzedaż spawarek Sprzedaż akcesoriów spawalniczych Sprzedaż m...
Polska - KOMORNIKI 2021-02-17 Dodał: REMIGIUSZ SKORUPKA Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert