Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProjekt w zakresie recyklingu odpadów w Kazachstanie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Niedźwiecka | 2018-07-23 11:03:39
recykling, kazachstan

„NTP Kazecotech” Sp. z o.o. na powierzchni 2,9621 ha wspólnie z urzędem miasta Astany realizuje projekt pt. „Recykling odpadów niebezpiecznych oraz produkcja towarowa” na terenie parku przemysłowego SSE „Astana-Nowe miasto”, zgodnie z Ustawą Republiki Kazachstanu „O partnerstwie publiczno-prywatnym”.

 

Unikatowość tego projektu polega na tym, że na jednym terenie będzie przetwarzane kilka rodzajów odpadów z uzyskiwaniem produktów towarowych potrzebnych na rynku. Wszystkie technologie są wzajemnie powiązane i praktycznie nie mają pozostałości po przetwarzaniu.

Odbywać się będzie przetwarzanie: zmieszanych olejów odpadowych, używanych technicznych wyrobów gumowych, sprzętu biurowego itd.

W procesie przetwarzania planowane jest uzyskiwanie: oleju przemysłowego, smaru, węgla technicznego, linek stalowych, żywicy dla celów ortopedycznych etc.

 

Jednym z celów projektu jest utworzenie Klastra recyklingu odpadów, uzyskania surowca wtórnego oraz wytwarzania z niego towarów.

 

Obecnie przedsiębiorstwo uruchomiło za własne środki produkcję:

  • w zakresie recyklingu odpadów zawierających rtęć z odzyskiwaniem rtęci towarowej;
  • w zakresie recyklingu niebezpiecznych odpadów medycznych metodą termiczną z rekuperacją ciepła;
  • w zakresie produkcji wyrobów ortopedyczno-protetycznych.

 

„NTP Kazecotech” Sp. z o.o. zaprasza polskie spółki do udziału w danym projekcie w charakterze partnera i inwestora oraz wyraża gotowość do omówienia kwestii zastosowania (dostawy) polskiego sprzętu i technologii.

 

Udział polskich przedsiębiorstw zajmujących się produkcją smarów w projekcie pozwoli tym firmom wejść ze swoimi produktami na rynek Unii Celnej, a także uruchomić wspólną nowoczesną produkcję smarów w Kazachstanie.

 

Bardziej szczegółowe informacje na temat projektu oraz namiary na firmę znajdują się w załączniku (wersja angielska i rosyjska).

 

Assel Sagimbekova

Kazakhstan Bureau Expert

m. +7 701 082 56 00

https://kazakhstan.trade.gov.pl/pl/

http://www.paih.gov.pl

http://www.eksportuj.gov.pl

https://www.trade.gov.pl/

Polish Investment and Trade Agency

Kazakhstan Office
Pliki do pobrania

RecyklingENG
pdf | 2.01 MB
Pobierz
RecyklingROS
pdf | 1.96 MB
Pobierz