Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuEU - UN Procurement Seminar, 15. edycja seminarium nt. zamówień systemu Narodów Zjednoczonych (9-10 kwietnia 2018 r., Nowy Jork)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Niedźwiecka | 2018-02-16 15:08:10
seminarium, zamówienia publiczne, onz

Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje o możliwości wzięcia udziału w 15. edycji EU - UN Procurement Seminar organizowanego przez European Procurement Forum (EUPF) w dn. 9-10 kwietna 2018 r. w Nowym Jorku.

EUPF - The European Procurement Forum, Inc - jest organizacją typu non profit. Jej celem jest promowanie wśród firm z regionu UE działań popularyzujących elementy wiedzy i dobrych praktyk z zakresu przetargów realizowanych na forum ONZ. EUPF zostało powołane przez radców handlowych państw członkowskich Unii Europejskiej w Nowym Jorku, którzy spotykają się regularnie od 1996 r.

 

Uczestniczące w seminarium EUPF firmy będą miały możliwość pogłębienia wiedzy nt. źródeł informacji o przetargach organizacji międzynarodowych (OM), metodach reagowania na ogłoszenia oraz rodzajach produktów i rynków, którymi zainteresowane są OM. Firmy, które wezmą udział w seminarium będą miały okazję zapoznania się z tematem rynku zamówień publicznych ONZ, którego wartość przekracza 17 mld USD rocznie.

 

Seminarium daje możliwość odbycia spotkań B2B z licznie zgromadzonymi reprezentantami sektora prywatnego z całej Europy (ponad 60 firm wzięło udział w spotkaniach w 2017 r.), którzy mogą podzielić się własnym doświadczeniem w zakresie współpracy z organizacjami międzynarodowymi oraz startowaniu w przetargach (np. w formie konsorcjum, podwykonawstwa, czy innych formach wspólnych).

 

W trakcie seminarium odbędzie się szereg spotkań B2P (ang. business to procurers) w formie spotkań indywidualnych z potencjalnymi dostawcami oraz pracownikami departamentów zamówień publicznych organizacji skupionych w systemie NZ. W trakcie spotkań z przedstawicielami organizacji międzynarodowych odpowiedzialnymi za zamówienia firmy będą mogły bezpośrednio zaprezentować swoje produkty (towary i usługi) przedstawicielom.

 

W programie EU - UN Procurement Seminar przewidywane są:

  • prezentacje instytucji zamawiających w ramach systemu NZ, m.in. dotyczące profilu zamawianych dóbr i usług wraz z omówieniem procedur przetargowych i tzw. "najlepszych praktyk" w danej organizacji. W spotkaniu planowany jest udział przedstawicieli m.in.: UN/PD, UNDP, UNICEF, UNLB, UNOPS, UNDB, UNFPA i Bank Światowy.
  • warsztaty tematyczne i grupy dyskusyjne z pracownikami departamentów zamówień publicznych dla określonych sektorów, m.in.: energetycznego, dostaw wody i urządzeń sanitarnych, budownictwa, utylizacji odpadów, transportu i logistyki oraz obszaru zamówień integrujących zasady zrównoważonego rozwoju (ang. sustainable procurement).

 

Informacje szczegółowe, jak również bezpośrednia rejestracja uczestnictwa dostępne są na stronie: http://eupf.org/

 

W załączeniu przesyłamy broszurę informacyjną EUPF o tym wydarzeniu.

 

Zwracamy uwagę, iż wydarzenie nie jest organizowane przez administrację RP. Ma charakter komercyjny. Informacja o kosztach dot. udziału seminarium EUPF dostępna pod adresem: http://eupf.org/

 

Jednocześnie zapraszamy do odwiedzania stron DWE MSZ, gdzie na bieżąco zamieszczamy informacje o wydarzeniach realizowanych lub polecanych przez MSZ: http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/dyplomacja_biznes/

 

Na stronach www MSZ pod linkiem: http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/dyplomacja_biznes/informacje_przetarg/ udostępniamy również informacje o projektach i przetargach organizacji międzynarodowych.

 

 

Wojciech Ponikiewski

zastępca dyrektora

Departament Współpracy Ekonomicznej

Ph. sekretariat/office: 0048-22-523-9203

MSZ RP: Twitter

www.msz.gov.pl

www.poland.gov.pl

https://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/dyplomacja_biznes/
Pliki do pobrania

eupf-un-procurement-seminarapril-2018
pdf | 1.01 MB
Pobierz